MESH YAZILIM LOGO

Web sitesi yaptırmak istiyorum diyorsanız biz varız!

Folow us

a

Sıkça Sorulan Sorular

Web Sitesi Hakkında Merak Ettikleriniz

Web tasarım tüzel veya gerçek kişilerin marka tanıtımı, marka bilinirliği için tasarlanan online sitelerdir

Web sitesi yaptırmadan önce ne yapmalıyım?
İlk önce doküman ve görsellerinizi hazırlayın. Web sitesini kim yapar, ne kadara yapar, nasıl yapardan ziyade elinizdeki malzemeleri ortaya dökün. Firmanızın tarihçesi, vizyonu, misyonu, firmanızın görselleri, ürünlerinizin görselleri, ürünlerinizin dokümanı, iletişim bilgileriniz, tanıtımlarınız, reklamlarınız, videolarınız v.s. hepsinin bir arşivini yapın. Bu sizin için yapmanız gereken en önemli iş, çünkü işinizin teslim sürecini yaklaşık 10 ya da 15 gün daha erkene alıyor.

Domain Nedir? Nasıl Alınır? Ne Bilmeliyim?
Domain(alan adı) kelimesini araştırmaya başladıysanız o zaman internet sitesi kurdurmak için kararlısınız demektir. Domain’ in Türkçe karşılığı alan adı demektir. Domain, İnternet’e bilgi sunan bir web sitenin veya hizmetin adıdır. www.ekipart.com bir alan adı yani domain’dir. Domainler kayıtlı isimlerdir ve şirketler genelde kendi şirketlerinin isminde domain alırlar. Bir domainin sonunda com, net, org, com.tr, net.tr gibi uzantılar yer alır. Bu adreslerden birisi olmadan ziyaretçiler sitemize ulaşamazlar

Web sitemizin maliyeti ne olur?
Web siteleri sınırsızca genişletilebilir yapıda olduklarından, geniş içeriğe sahip bir web sitesinde, web tasarımcı zamanının büyük bölümünü içeriğin yerleştirilmesi için harcar. Ayrıca, örneğin web sitenizde olmasını istediğiniz bazı nitelikler için size özel kodlar yazılması gerekebilir. Bu gibi nedenlerle web sitesi tasarımında, yapılacak projeyi görmeden ortalama bir fiyat bile vermek mümkün değildir. Web tasarımınız konusunda fiyat verebilmemiz için öncelikle ne türde bir çalışma istediğinizi öğrenmeli ve içeriğiniz hakkında fikir sahibi olmalıyız.

Sorulardan Bazıları

Web sitemizi kendimiz güncelleyebilecek miyiz?

Evet, dinamik web sitelerinde sitenizi kendiniz dilediğinizce güncelleyebilir ve genişletebilirsiniz.

Web sitemizin tasarımını ne sıklıkla yenilemeliyiz?

Modern, dinamik web sitelerinde, site altyapısında kullanılan içerik yönetim sistemi yazılımları kendilerini güncelleyebilir yapıdadır. Öte yandan, internet teknolojileri hızla geliştiği için bu yazılımlar bir süre sonra mevcut sürümlerinde küçük güncellemeler ile devam etmek yerine, majör sürüm yükseltmeleri yaparak mevcut teknolojilere ayak uydururlar. Bu, sizin kullanmakta olduğunuz içerik yönetim sistemi için artık güncelleştirme yayınlanmayacak anlamına gelir. Bu noktada web sitenizi yenilemeniz tavsiye edilir. Aksi taktirde güvenlik açıkları ortaya çıkabileceği gibi, zamanla sunucu üzerindeki diğer yazılımlarla uyumsuzluk meydana geleceği için web siteniz tümden çalışmaz hale de gelebilir.

Web tasarımcımızı bulunduğumuz şehirden seçmemiz şart mı?

Web tasarımcınızın bulunduğunuz şehirde, hatta bulunduğunuz ülkede olması gibi bir zorunluluk kesinlikle yoktur. İyi bir web tasarımcı işi gereği başta internet olmak üzere tüm iletişim araçlarını son derece iyi kullanır. Web sitelerinin hammaddesi olan içeriğinizi web tasarımcınıza internet yoluyla ulaştırabilir, web tasarımcınız ile hiç yüz yüze gelmenize gerek olmadan web çalışmanızın nasıl ilerlediğini yine internet üzerinden takip edebilirsiniz. Önemli olan web tasarımcınızın nerede olduğu değil, işini ne kadar iyi yaptığıdır.

E-Ticaret sisteminizde özel tasarım yaptırabilir miyim?

Evet. Tüm e-ticaret arayüz tasarımlarımızı İstek ve beklentilerinize özel olarak gerçekleştiriyoruz. E-ticaret web siteniz yayına alınmadan önce demo arayüzü sizlerle paylaşılarak onaylarınıza sunulur. Talep edeceğiniz ekstra revizyon talepleriniz tekrar işleme alınır. Yayına hazır hale getirilir.

Web Paketleriniz Google, Yandex vb. Arama Motorları İle Uyumlu mudur?

Tüm web yazılım paketlerimiz arama motorlarının belirlemiş olduğu yazılım kurallarına uygun bir şekilde geliştirilmiştir. Google Analytics üzerinden raporlama ve dönüşüm takibi yapabilirsiniz.

Web tasarım fiyatları neye göre belirlenmektedir?

Web tasarım fiyatları; İşlenecek olan içerik, sayfa sayısı, Yazılacak olan web site yazılımı web site içinde kaç dil olacağı SSL olup olmama durumu ve çeşitli özel formlara göre fiyatlandırılmaktadır.

Web hosting ve domain seçimini siz mi yapıyorsunuz?

Evet. Sizin yerinize web hosting ve domain seçimi yaparak gerekli tescil işlemlerini gerçekleştirebiliyoruz. Aylık ve birkaç yıllık şekilde yapılabilmektedir. Zamanı geldiğinde gerekli uzatma işlemlerini sizin yerinize de gerçekleştirebilmekteyiz.

a