MESH YAZILIM LOGO

Web sitesi yaptırmak istiyorum diyorsanız biz varız!

Folow us

a

MESH YAZILIM TEKNOLOJI

İnceleyelim

a

Web Sitenizi Güncel Tutmanın 5 Yolu

Hızla değişen dijital dünyada aktif bir şekilde var olabilmek için, sürekli güncellenmek gerekiyor! İster yaptığınız iş için bir web sayfası kullanıyor olun, isterseniz işinizi web üzerinden yapıyor olun, web siteniz de değişen ve sürekli gelişen uygulamalarla uyumlu bir şekilde çalışmaya devam ediyor olmalıdır.

Web sitenizin güncel, aktif ve kullanılabilir kalması için bu güncellemelere dikkat edin:

İçeriklerinizi güncel tutun
Karmaşık animasyonlar, alışıldık stok görseller, çok uzun yazılar ve hareketli tasarımlar artık çok eskilerde kaldı. İyi içerik, kaliteli bir web sitesininin olmazsa olmazıdır. Sitenizde kullanacağınız görseller için profesyonellerle çalışmak, özgün fotoğraf ve illüstrasyonlar kullanmak, sizi daima birkaç adım öne çıkaracak bir artı olacaktır. Bunun yanında web sitenizde video içerikler de kullanıyorsanız, kısa ve kolay izlenebilir, mobil cihazlardan da kolaylıkla ulaşılabilir videolar yayınlıyor olmanız önemlidir. Sitenizde bulunan yazılı veya görsel her türlü içerik, güncel standartlara uygun olmalı ki kullanıcılar canlı ve aktif bir web sitesi ile karşılaşabilsinler.

Sosyal medya ile uyumlanın
Web sitenizi ziyaret eden kitlenin aktif bir sosyal medya kullanıcısı olduğunu unutmayın. İçerikleriniz Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest ve benzeri sosyal medya uygulamalarında kolaylıkla paylaşılabiliyor ve bu mecralar üzerinden de ulaşılabiliyor olmalıdır. Web sitesi trafiklerinin büyük bir yüzdesinin sosyal medya üzerinden geliyor olması, sizin de tasarımınızı sosyal medya araçları ile uyumlu tutmanızı artık zorunlu kılıyor.

Anasayfanızı genişletin
Web sitenizin anasayfasında basit ve minimal bir tasarım, kullanıcıyı ilk karşıladığınız yerde iyi bir izlenim yaratır. Ancak anasayfa, aynı zamanda web sitesi hakkında doğru bir fikir veren ve kullanıcıyı sitede zaman geçirmeye yönlendiren bir sayfa olarak düzenlenmeli. Kategorilerin kolay ulaşılabilir olduğundan ve içeriklerin de doğru bir şekilde kategorize edildiğinden emin olun.

Mobil kullanılırlığınızı arttırın
İnternet kullanıcılarının %80’i aynı zamanda akıllı telefon kullanıcısı. Google’ın araştırma raporlarına göre de kullanıcıların %61’i, mobil cihazlar üzerinden sorunsuz bir şekilde kullanamadıkları bir siteye bir daha dönüş yapmıyor. Kötü bir mobil siteyle karşılaşan kullanıcıların %40’ı da, başka bir siteyi kullanmayı tercih ediyor. Ziyaretçilerinizin sitenize mobil cihazlar üzerinden de rahatlıkla ulaşabilmeleri için mobil tasarımınızı daima güncel tutmalısınız.

Arama motorlarına kendinizi sevdirin!
Web sitenizdeki içeriklerin tamamının SEO (Search Engine Optimization – Arama motoru optimizasyonu) uyumlu olması, Google ve benzeri arama motorlarında ‘değerli’ kabul edilmenizi ve dolayısıyla daha üst sıralarda yer alabilmenizi sağlar. Arama motoru optimizasyonu kriterleri, kullanıcıların web sitesi deneyiminin daha kaliteli olmasına yöneliktir, o nedenle SEO uyumlu ve düzenli içeriklerinizin olması, hem arama motorları aracılığıyla daha kolay ulaşılabilir olmanızı sağlar hem de kullanıcılar için daha etkili içerikler yayınlamanızı sağlamış olur.

Post a Comment