MESH YAZILIM LOGO

Web sitesi yaptırmak istiyorum diyorsanız biz varız!

Folow us

a

MESH YAZILIM TEKNOLOJI

Hosting

Hosting Nedir?

Hosting; web sitelerinin kesintisiz bir şekilde yayınlanmasını sağlayan, oldukça güçlü donanıma sahip web sitesi yayınlama aracıdır. İnternet sitelerini bilgisayarınızdaki herhangi bir belge olarak düşünebilirsiniz. Bu belgeyi bilgisayarınızda oluşturduktan sonra harddiske kaydedersiniz ve yine buradan ulaşırsınız. Ancak internet siteleri web üzerinde herkese açık olduğu için her an ulaşılabilir olması gerekir.

Bu sebeple internet ağına sürekli olarak bağlı, sizin sahip olduğunuz bilgisayardan çok çok daha güçlü ve geniş bant ağına sahip başka bir bilgisayara ihtiyaç vardır. Bu bilgisayar 7 gün 24 saat açık ve hazır olmalı ki sitenize girmek isteyen kullanıcılar zorlu yaşamasın. İşte bu sebeple bir hosting hizmeti alarak sitenizi sürekli yayında tutabileceğiniz bir harddisk veya bilgisayar almış olursunuz.

Hazırlanan internet siteleri kontrol panelleri ve belirli yazılımlar sayesinde hosting adı verilen gelişmiş web sunucularına yüklenir. Sitenizi açarken tanımlamış olduğunu domain adı sayesinde de bu sitelere her an herkes ulaşabilir. – Domain adı hakkında detaylı bilgi almak isteyen okuyucularımız buradan ilgili yazımızı inceleyebilir.- Daha basit ve terimsel anlatmak gerekirse, internet sitesine ait belgeleri tutan ve kullanıcıların erişimine sunan sisteme web sunucusu, veri saklama ve yayınlama işlemine de web hosting denir.

İnternet sitenizin ihtiyacına göre farklı hosting seçenekleri var. Bu seçeneklerden size en uygun olanı seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu ihtiyaçları tamamen internet sitenizin kullanıcı sayısı ve amacı belirler. Diğer bir nokta ise hosting fiyatları çeşitlilik gösterir. Hem ihtiyacınıza hem de bütçenize uygun olan tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Post a Comment